O mnie

Organizator

Nazywam się Jarek Szablewski, jestem psychoterapeutą i na co dzień pracuję Tu i Tu. Od dziecka jestem zżyty z wodą i żeglarstwem. Jednocześnie dużo podróżuję. Bardziej niż osiąganie celów i zdobywanie szczytów interesuje mnie sam „stan bycia w podróży”. Pomyślałem, że to się świetnie składa,  bo właściwie skoro życiowo jesteśmy w „podróży”, to ja się zajmę tym, by była ona dla mnie dobra i maksymalnie taka jaką chcę.

I właściwie tym samym od 11 lat zajmuję się zawodowo: pomagam osobom dorosłym i młodzieży, by dokładnie i uważnie przyglądali się swoim światom: zarówno wewnętrznemu jak i zewnętrznemu.
I wchodzili z nim w kontakt.

Kontakt to jest coś takiego, że poznaję, dotykam, smakuję to co jest przede mną, zamiast wyobrażać sobie lub przypominać jakie to jest.

Kontakt z drugą osobą będzie więc spotkaniem, a nie uprzedzeniem ze względu na dobre lub złe doświadczenia. To pozwala na kontakt z rzeczywistością taką jaka ona jest. Gdy już to wiem, mogę świadomie ją zmieniać lub akceptować. To pozwala na aktywne tworzenie swojej życiowej podróży i intencjonalne schodzenie z wytyczonych dawno temu szlaków, które dziś nam już nie pasują. To poszukiwanie drogi do Dobrostanu.

To pachnie przygodą, prawda?
I właśnie dlatego chcę Cię na nią namówić.

Bio:

Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt w Insytytucie Integralnej Psychoterapeii Gestalt,  Szkołę Trenerów warsztatów psychospołecznych Moniki Sowickiej, dwuletni program stażowy „Pomoc psychologiczna i profilaktyka dla młodzieży”.

Jestem jachtowym sternikiem morskim.

Od 2004 roku organizuję i prowadzę obozy dla młodzieży: terapeutyczne, rozwojowe, podróżnicze, filmowe i żeglarskie.

Podczas Kursu na Dobrostan będę sternikiem i prowadzącym warsztaty. O tym jak będę łączyć te dwie role i jak zmieścić się z psychologiem na jednej łódce przeczytasz TUTAJ.

Powrót do strony głównej